Czym kierować się przy wyborze opakowania na butelkę?

Jeśli chce się wręczyć alkohol, ma on pełnić funkcję prezentu weselnego, to warto poszukać trunku znajdującego się w eleganckim pudełku. Innym rozwiązaniem będzie dokupienie opakowania. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, więc nie ma problemu z dopasowaniem opakowania do okazji, konkretnej osoby. W sprzedaży znajduje się mnóstwo pudełek dekoracyjnych, można też zrobić je własnoręcznie. Istotne jest to, aby opakowanie zostało dopasowane do wielkości butelki z trunkiem, jej wysokości i kształtów oraz wagi. Jedni stawiają na prostotę i minimalizm, drudzy wybierają bogate zdobienia. 

Jak wybrać pudełka na alkohol weselny? Drewniana skrzynka sprawdzi się idealnie!

Wiele osób zastanawia się nad tym, w co zapakować alkohol na prezent, ale idealnego rozwiązania nie trzeba daleko szukać. Papierowa torebka nie jest zbyt dobrym pomysłem, ze względu na masywność i sporą wagę butelki z trunkiem. Papier i sznurek mogą nie wytrzymać ciężaru, czego skutkiem będzie uszkodzenie zawartości torebki. Lepiej postawić na coś solidniejszego. Skrzynka drewniana nadaje się rewelacyjnie, zabezpieczy alkohol przed uszkodzeniem. Warto też od razu zaznaczyć, że drewniana skrzynka prezentuje się bardzo efektownie, więc podnosi walory estetyczne prezentu. Takie stylowe opakowanie to uniwersalne rozwiązanie na każdą okazję. Na ślub i wesele będzie świetnym wyborem. Można umieścić w skrzynce wódkę, wino, whisky, nalewkę i szereg innych alkoholi. Jak widać, trunek może stać się niebanalnym upominkiem, trzeba tylko zadbać o jego umiejętne zapakowanie. Wybór drewnianych skrzynek na alkohol jest obecnie ogromny, więc nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego pudełka na alkohol weselny. Warto mieć na uwadze przede wszystkim materiał wykonania, wymiary, liczbę komór, kolor, wycięcia w opakowaniu, personalizację i wypełnienie skrzynki. 

W poszukiwaniu idealnego pudełka na alkohol

Drewniana skrzynka to bardzo eleganckie opakowanie, które idealnie sprawdza się w przypadku prezentu weselnego. Ma ona wszechstronne zastosowanie ze względu na swoją uniwersalność. Przy wyborze skrzynki powinno się mieć na uwadze to, z jakiego została wykonana materiału. Popularne są opakowania z drewna sosnowego, z tańszych rozwiązań można zdecydować się na sklejkę. Jeśli jednak upominek ma być ekskluzywny, to należy zapakować trunek weselny w skrzynkę z drewna. Znaczenie ma to, aby pudełko na alkohol było solidne, wytrzymałe. Jego zadaniem jest chronienie zawartości przed stłuczeniem. Kolejną kwestią będzie dobranie odpowiednich wymiarów skrzynki. Uniwersalne są opakowania o standardowych wymiarach, które pasują do większości butelek. Skrzynki są zwykłe jednogniazdowe, ale nie brakuje też modeli wielokomorowych, dzięki czemu pomieszczą więcej butelek. Wyróżnia się wiele rodzajów drewnianych opakowań. Modele typu piórnik mają zastawkę, która chroni butelkę. Z kolei opakowanie typu kuferek prezentuje się bardzo stylowo, zdobi je metalowe zamknięcie. Świetnie wygląda pudełko z drewna wybarwionego. Można również spersonalizować skrzynkę na alkohol za mocą grawerunku lub nadruku na drewnie.