Jak podziękować gościom za udział w imprezie?

Uroczystości takie jak wesela, komunie, chrzty, jubileusze itd. spędza się przeważnie w gronie rodziny i przyjaciół. Są to radosne chwile, które chciałoby się zachować w pamięci na długi czas. Tradycją stało się już to, że na koniec imprezy gościom wręczane są drobne podarunki, spersonalizowane. Mogą to być cukierki, małe buteleczki alkoholu lub lizaki.

Lizaki podziękowanie dla gości – dlaczego są tak popularne?

Lizaki to słodycze, które są bardzo popularne i to nie tylko wśród dzieci. Dorośli również chętnie po nie sięgają przy rozmaitych okazjach. Lizaki mogą przybierać różne formy i kształty, są zrobione z różnych materiałów. Zawija się je w ochronną folię, która skutecznie chroni przed zabrudzeniem. Słodycze te można bardzo łatwo spersonalizować, dlatego są bardzo popularnym dodatkiem do prezentów, które wręcza się gościom weselnym na zakończenie uroczystości.

Na co zwrócić uwagę, zamawiając lizaki dla gości?

Aby sprawić gościom przyjemność i sprawić, aby miło wspominali spędzone razem chwile, należy zamawiać lizaki dobrej jakości. Nie powinny być przeterminowane, połamane lub uszkodzone w inny sposób. Kolorystycznie można dobrać je do aranżacji pomieszczenia, w którym odbywać się będzie impreza lub do jej motywu przewodniego. Ważne jest, aby kupić lizaki w wielu smakach, tak aby goście mogli wybrać swoje ulubione. Niezwykle istotne jest także miejsce, w którym słodycze te będą stały. Najczęściej ustawia się je w wysokich szklanych szklankach na napoje lub w ozdobnych wazonach na środku stołu. Stanowią ciekawy element aranżacji.

Rodzaje lizaków wręczanych gościom

Jeśli chodzi o lizaki podziękowanie dla gości w tej formie spotka się z uznaniem każdego uczestnika imprezy. Na uroczystościach takich jak wesela bardzo popularne są takie w kształcie serca, czerwone, na długim patyku z drewna. Dołączone są do nich etykietki, które zawierają inicjały lub imiona młodej pary, romantyczne sentencje, miłosne wierszyki. Lizaki mogą być także kręcone, na długim patyku. Do tego typu słodyczy, przy pomocy oryginalnego sznurka lub wstążki, przywiązana jest karteczka z informacjami o uroczystości. Bardzo popularne są także zwykłe, okrągłe, owocowe lizaki. Mogą mieć rozmaite grafiki, takie jak kwiaty, serca, a nawet krótkie sentencje, które nawiązują do uroczystości. Każdy gość, który dostanie tego typu prezent, na pewno będzie długo wspominał udział w imprezie i wspólnie spędzone, miłe chwile. 

Lizaki mogą być robione ręcznie, maszynowo. Warto zamówić je wcześniej, zwłaszcza przy dużych ilościach. Zyska się wtedy pewność, że dotrą na czas i nic nie zepsuje uroczystości. Należy także pamiętać, że tylko takie, które zamawiane są w dobrych, sprawdzonych sklepach, spełnią wszystkie wymagane standardy. Lizaki powinny być dodatkiem do głównego upominku, a nie głównym prezentem. Młoda para może je wręczać osobiście wszystkim gościom na koniec imprezy lub poukładać na naczyniach stojących na stołach weselnych. Lizaków takich użyć można także jako ciekawych gadżetów podczas sesji fotograficznych.