Idealne zaręczyny

Wiele kobiet marzy o tym, by ich partnerzy w wyjątkowych okolicznościach poprosili je o rękę. Mimo szczerych chęci i skrupulatnych przygotowań, nie zawsze wszystko przebiega tak, jak panowie i panie chcą. Dobrze więc zaplanować zaręczyny w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Dzięki temu z pewnością zapadną one na długo w pamięci narzeczonych. Jak powinny więc one wyglądać krok po kroku? O czym trzeba pamiętać? 

Pierścionek zaręczynowy

Wbrew pozorom panowie nie zawsze poświęcają wystarczająco dużo uwagi pierścionkowi zaręczynowemu. Trzeba jednak stanowczo powiedzieć, że jest on kluczowy w tym przedsięwzięciu. Pierścionek zaręczynowy jest z pewnością symbolem ogromnej miłości pomiędzy dwojgiem ludzi. Warto więc kupić taki model, który będzie podobał się kobiecie. Dobrze więc wcześniej poznać nie tylko rozmiar jej palca, ale również gust, jeżeli chodzi o biżuterię. Na rynku bowiem jest tak dużo rozmaitych pierścionków, że bez problemu znajdzie się idealny wzór dla swojej ukochanej. Najczęściej panowie wybierają pierścionki wykonane z żółtego i białego złota. W tym sezonie popularne są również modele wykonane z różowego złota, w których to szlachetnie kamienie wyglądają niezwykle ciekawie. 

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na wielu forach internetowych, a nawet na portalach społecznościowych można znaleźć liczne pytania ze strony panów dotyczącego tego, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy panie noszą na prawej dłoni, na palcu serdecznym. Nie jest to jednak regułą, gdyż są kobiety, które noszą pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu, a nawet na palcu wskazującym. Niektóre panie nie przepadają za noszeniem pierścionków, więc u nich można znaleźć pierścionek zaręczynowy zawieszony na łańcuszku na szyi. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają oryginalne, wyjątkowe wisiorki. 

Piękne miejsce, kwiaty i wyznanie miłości

Nie każda z pań marzy o zaręczynach w Paryżu, w Wenecji lub w Rzymie. Odrobina zaskoczenia jest jednak mile widziana. Bardzo popularne stało się w ostatnim czasie, że panowie oświadczają się swoim ukochanym podczas Świąt Bożego Narodzenia, na wakacjach, w Walentynki oraz w Sylwestra. Decydując się na zaręczyny w takich wyjątkowych dniach nie można jednak zapomnieć o kwiatach, o elegiackim ubiorze oraz o uklęknięciu na kolano i wyznaniu miłości kobiecie. W takich chwilach panowie często zapominają, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy i zakładają go swoim wybrankom „na oślep”. Nie należy więc denerwować się na panów. Oświadczyny trwają zazwyczaj kilka minut, jednak każda ze stron zapamiętuje je do końca życia. Nawet, gdy mężczyzna oświadcza się swojej ukochanej w zwykły dzień, bez świadków i bez szczególnej oprawy, warto zadbać o kilka dodatków, by chwila ta była naprawdę wyjątkowa. Pierścionek, kwiaty i odpowiednia przemowa powinny być obowiązkowe, gdyż wiele kobiet liczy na to, iż ich mężczyzna oświadczy im się w naprawdę piękny i elegancki sposób.